To, że efekty są podobne u wszystkich, nie oznacza, że każdy powinien być leczony. Ta decyzja powinna zależeć od prawdopodobieństwa wystąpienia choroby sercowo-naczyniowej w przyszłości - dostępnych jest wiele kalkulatorów ryzyka, z których mogą korzystać pracownicy służby zdrowia. Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, to możliwe skutki uboczne i koszty leczenia - wyjaśnia prof. Rahimi.
Tagi: niewydolność serca, udar, zawał, nadciśnienie
Nadciśnienie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka
Nadciśnienie tętnicze, czyli hipertensja to jedna z najczęściej występujących przewlekłych dolegliwości układu krwionośnego. Niestety, jest to również schorzenie groźne i jeśli nie jest leczone, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet do śmierci. czytaj dalej »
Zastrzeżenia odpowiedzialności
Podziel się:
Kontynuowanie leczenia po niewydolności serca poprawia przeżycie
Udar przyspiesza osłabienie zdolności poznawczych – wykształceni nie są zabezpieczeni
Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany:
zaloguj się /
zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.
BENIA1:
Kiedy i gdzie można się starać o sanatorium poszpitalne po udarze jeśli lewa strona jest niewładna? Chodz o pionizację i naukę chodzenia.
Mąż po udarze ma niewładną lewą stronę. Pokaż pełną treść pytania ›