Pacjenci, którzy przewlekle doświadczają podwyższonego poziomu stresu, zmagają się z bardziej uciążliwym przebiegiem choroby, obniżoną jakością życia i zwiększonym ryzykiem wystąpienia zdarzeń niepożądanych. Wyjaśnienie określonych ścieżek behawioralnych i fizjologicznych jest szczególnie ważne w erze COVID-19, kiedy typowe stresory niewydolności serca mogą być dodatkowo potęgowane przez te związane z pandemią - mówi Kristie Harris z Yale University.
Na podstawie: Stress and anger may exacerbate heart failureTakie czynniki, jak stres psychiczny i gniew często pozostają nierozpoznane i nie są uwzględniane. Tymczasem (...) stres i złość oddziałują na wyniki kliniczne pacjentów z chorobami serca (...) - wskazuje Matthew Burg z Yale.
Tagi: negatywne emocje, gniew, stres, niewydolność serca
Zastrzeżenia odpowiedzialności
Podziel się:
17 modyfikowalnych czynników, które są związane z demencją, udarem i depresją
Niewydolność serca może sprzyjać wcześniejszym problemom poznawczym
Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany:
zaloguj się /
zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.
elaela:
Nie potrafię radzic sobie z emocjami i stresem, często wybucham płaczem i nie wiem jak sobie ztym poradzić. Prosze o jakieś dobre rady. Pokaż pełną treść pytania ›