Strona głównaChorobyLeki na nadciśnienie w terapii choroby Parkinsona?

Leki na nadciśnienie w terapii choroby Parkinsona?

Choroba Parkinsona to dolegliwość neurologiczna będąca następstwem degeneracji komórek nerwowych. Choroba ta występuje najczęściej u osób po 65 –tym roku życia, jej leczenie polega głównie na łagodzeniu objawów i opóźnianiu rozwoju.
Do objawów choroby Parkinsona należą problemy z poruszeniem się, drżenie rąk, zmieniona mimika twarzy, często pojawia się także brak apetytu i przygnębienie. Możliwe, że dzięki eksperymentowi przeprowadzonemu przez naukowców na grupie ponad 7 tys. pacjentów możliwe będzie skuteczniejsze leczenie tej choroby.

Uczestnicy badania otrzymywali różnego rodzaju leki na nadciśnienie, część osób cierpiała na chorobę Parkinsona. Naukowcy odkryli, że osoby zażywające leki z grypy blokerów kanałów wapniowych były o 23% mniej narażone na rozwój choroby Parkinsona niż pozostali pacjenci.

Autorzy eksperymentu sądzą, że jego wynik związany jest z faktem, iż blokery kanałów wapniowych chronią tkankę nerwową. Konieczne są jednak dalsze badania, aby sprawdzić czy środki te mogą pomóc w zawalczeniu choroby Parkinsona.

Marta Wasiak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Przeczytaj także


Choroba Parkinsona - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Choroba Parkinsona należy do najpoważniejszych schorzeń ośrodkowego układu nerwowego. To również jedna z najczęściej występujących i najdawniej odkrytych chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego - wspomina się o niej już w indyjskim traktacie Aryuweda. czytaj dalej »


Nadciśnienie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nadciśnienie tętnicze, czyli hipertensja to jedna z najczęściej występujących przewlekłych dolegliwości układu krwionośnego. Niestety, jest to również schorzenie groźne i jeśli nie jest leczone, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet do śmierci. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

Anemia - niedokrwistość, Choroba wieńcowa, Hemoroidy, Menopauza, Nowotwór prostaty, Osteoporoza, Schizofrenia, WZW C / HCV, pokaż wszystkie

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Użytkownicy Senior.pl pytają

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • eGospodarka.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy
Blog